Wróć do strony głównej.
Kwietnia 27, 2024, 01:02:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: terapeuta Bydgoszcz  (Przeczytany 4834 razy)
diablica
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Sierpnia 14, 2017, 05:04:40 »

Witam.
Jestem mamą dwuletniego Kubusia. Po wstępnej konsultacji w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej dowiedziałam się, że syn przejawia cechy autystyczne. Głównie niepokoi mnie to, że Kuba układa zabawki w szeregu, przejawia agresję i bardzo mało mówi. Poza tym jest bardzo wesołym i uśmiechniętym chłopcem. Naśladuje mnie w czynnościach domowych ( odkurza, pomaga wieszać pranie, układa zakupy) lubi bawić się w zabawy typu kółko graniaste, baloniku.... Wykonuje proste polecenia, utrzymuje kontakt wzrokowy, reaguje na swoje imię. Potrafi bawić się zabawkami w sposób właściwy, tj. jeździ samochodem i naśladuje jego dźwięk, układa proste puzzle, próbuje budować coś z klocków, jednak głównie układa zabawki szeregu. Lubi też zabawę na świeżym powietrzu, zjeżdżalnie, zabawę w piaskownicy. Rozmawia z nami e swoim języku, pokazuje paluszkiem co chce dostać. Bardzo żywiołowo reaguje na zwierzęta, pokazuje je. Cieszy się na widok swojego kuzynostwa, na powitanie się przytula.
Jednak kiedy byliśmy na konsultacji u pani psycholog kontakt z synem był słaby. Liczyły się tylko zabawki.
Dużo czytałam o Metodzie Krakowskiej i niezależnie od diagnozy chciałabym zacząć terapię. Jestem bardzo zagubiona, nie wiem od czego zacząć. Czuję, że jest coś nie tak i powinnam działać. Póki co, czekam na odzew z Poradnii.
Będę wdzięczna jeśli poda mi Pani namiary na terapeutę z okolic Bydgoszczy, który pomoże rozpocząć terapię.
Liczę na szybką odpowiedź.
Pozdrawiam,
zagubiona mama Kubusia. 
Zapisane
aga37
Newbie
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #1 : Sierpnia 15, 2017, 09:50:37 »

Witam mamo Kubusia, a sprawdzałaś na stronie:
http://www.szkolakrakowska.pl/91,a,barbara-bauman-bielawska.htm
Zapisane
diablica
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Sierpnia 17, 2017, 02:22:57 »

Dziękuję za info. Napisałam wiadomość, niestety jak dotąd bez odpowiedzi. Smutny
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!