Wróć do strony głównej.
Marca 29, 2024, 11:02:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 4 latek autyzm, od czego zacząć?  (Przeczytany 9392 razy)
EwaMoleda
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Marca 25, 2018, 09:03:04 »

Witam, jestem mamą 4 letniego Kacperka z podejrzeniem autyzmu (nie mamy jeszcze diagnozy). Chciałabym rozpocząć z nim terapię metoda krakowska tyle że nie wiem od czego zacząć. Mój syn zna literki, potrafi czytać, liczyć, rozpoznaje kolory, kształty. Od czego zacząć z nim terapię? Mówi niewiele jeszcze, zazwyczaj składa zdanie z 2, 3 słów tj. Mam zrób mleko, tata kup auto itp.
Właściwie jedynym jego problemem jest praktycznie mowy.
Dziękuję i czekam na odpowiedź. Ewa
Zapisane
Natalia Antosz
Administrator
Jr. Member
*****
Wiadomości: 74


« Odpowiedz #1 : Maja 29, 2018, 08:08:59 »

Szanowna Pani,

proszę wprowadzić program słuchowy "Słucham i uczę się mówić", koniecznie w słuchawkach, przez około 30 min. dziennie. Zachęcam do prowadzenia dziennika wydarzeń, dzięki któremu dziecko będzie mogło rozwijać słownictwo, budować zdania oraz opowiadać o sobie. O dzienniku wydarzeń znajdzie Pani informację w wywiadzie: https://www.youtube.com/watch?v=aKgP_WU9P8E

Proszę również wprowadzić ćwiczenia ogólnorozwojowe, opisane w publikacji "Wczesna interwencja terapeutyczna", J. Cieszyńskiej oraz M. Korendo.

Pozdrawiam,
Natalia Antosz 
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!