Wróć do strony głównej.
Kwietnia 26, 2024, 07:03:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dwujezycznosc udziecka  (Przeczytany 6907 razy)
KATARZYNA ROCHA
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Listopada 22, 2017, 11:08:18 »



Moj syn ma dwa lata i dziesiec miesiecy . Mieszkamy w Portugalii. Maz mowi do synka po portugalsku a ja po polsku .
 Czytalam o metodzie OPOL ( one person one language ) i postanowilam ta metode zastosowac .
 Maz nie zna polskiego a wiec nasze rozmowy odbywaja sie w jezyku portugalskim. Moj synek zaczal pozno mowic . Skraca wyrazy mowi niewyraznie  . Nie mowi calymi zdaniami , bardzo niewiele .

Prosze o pomoc . Jak mam stymolowac rozwoj mowy mojego syna .
Zapisane
Natalia Antosz
Administrator
Jr. Member
*****
Wiadomości: 74


« Odpowiedz #1 : Stycznia 04, 2018, 10:17:43 »

Szanowna Pani,

proszę wyposażyć się w podręcznik J. Cieszyńskiej oraz M. Korendo "Wczesna interwencja terapeutyczna", w którym znajdzie Pani opis ćwiczeń stymulujących rozwój poznawczy i językowy dziecka. Zachęcam do wprowadzenia programu słuchowego "Słucham i uczę się mówić", przez około 30 min. dziennie, w kilku sesjach (koniecznie w słuchawkach). Zachęca również do zapoznania się z publikacją  J. Cieszyńskiej "Dwujęzyczność, dwukulturowość - przekleństwo czy bogactwo? o poszukiwaniu tożsamości Polaków w Austrii". Zachęcam do oglądania z dzieckiem książeczek i wprowadzenia wczesnej "Nauki Czytania Metodą Symultaniczno-Sekwencyjną". Pomocne będzie również prowadzenie Dziennika wydarzeń, którego opis znajdzie Pani w publikacji Z. Orłowskiej-Popek pt. "Programowanie języka w terapii logopedycznej na przykładzie rozwoju języka dzieci niesłyszących".

Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Antosz
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!