Wróć do strony głównej.
Kwietnia 19, 2024, 02:31:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: metoda krakowska, zespół downa  (Przeczytany 53406 razy)
Hanna
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Stycznia 11, 2014, 03:58:30 »

Dzień dobry
mój synek ma pół roku, ma zespół downa. Bardzo zaciekawiła mnie metoda krakowska. Od jakiego wieku można pracować tą metodą i gdzie zakupić pomoce? Mieszkam w woj. pomorskim, gdzie w okolicy mogę szukać pomocy?
Bardzo proszę o odpowiedz i pomoc.
mama Tymka
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Stycznia 20, 2014, 01:30:58 »

Droga Mamo Tymka, w Trójmieście jest fundacja JA TEŻ, założona przez rodziców dzieci z ZD (kontakt Małgorzata Bulczak - 603052221 )
Najmłodsze dziecko z ZD, które rozpoczęło pracę metodą krakowską miało 3 miesiące. Najpierw należy sprawdzić na jakim poziomie są funkcje wzrokowe, słuchowe,  motoryczne, zabawa, rozwój mowy (gaworzenie ) i rozwój zabawy. Potem rozpoczynamy stymulacje od takich ćwiczeń, które wyzwalają umiejętności z kolejnych etapów.
Taką diagnozę może Pani przeprowadzić kierując się tabelami umieszczonymi w książce "Wczesna interwencja terapeutyczna" (www.we.pl) lub w mojej ostatniej książce "Metoda krakowska jako...". W tej pierwszej książce znajdzie Pani dokładne opisy ćwiczeń.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńka
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!