Wróć do strony głównej.
Marca 29, 2024, 12:06:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy to autyzm? Oscar 13 miesiecy  (Przeczytany 7951 razy)
Jordana7
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Maja 18, 2017, 12:45:37 »

Witam, bardzo prosze o porade. Moj syn Oscar skonczyl wlasnie 13 miesiecy. Bardzo martwie sie o jego rozwoj. Poczatkowo wszystko wygladalo normalnie, teraz jednak widze ze syn unika kontaktu wzrokowego tzn. jak np. siedzi mi na kolanach to odwraca twarz jakby nie chcial na mnie patrzec. Czesto patrzy gdzies w dal, takim pustym wzrokiem. Reaguje na swoje imie chyba ze jest bardzo zajety, wtedy jakby mnie nie slyszal lub poprostu ignorowal. Syn od zawsze byl niejedkiem i nadal bardzo trudno jest go nakarmic (oczywiscie nie ma problemu ze zjedzeniem czegos slodkiego). Oscar nie wskazuje palcem ani raczka, nie podarza wzrokiem za palcem ani nie patrzy w kierunku w ktorym ja patrze. Nie lubi sie przytulac ani siedziec na kolanach. Raczkuje i chodzi trzymajac sie mebli. Chodzi na palcach. Uwielbia wspinac sie na meble i na schody. Rozumie ze jak powiem ze nie wolno to on az piszczy z radzosci i sprawdza czy patrze jak np wchodzi po schodach i szybko zaczyna sie wspinac zeby go nie sciagnac. Od pewnego czasu nie cierpi sie ubierac i rozbierac, za to kocha wode i w wannie moze siedziec godzinami. Nie odpowiada usmiechem na usmiech ale smieje sie jak go np. laskocze. Chcialby ciagle ogladac piosenki dla dzieci na telefonie. Nie lubi ogladac ksiazek i obrazkow. Nie slucha bajek. Nie wskazuje palcem obrazkow w ksiazce i bardzo rzadko zerknie jak ja mu pokazuje. Przynosi i daje rozne rzeczy ale tylko te ktore on sam wybierze. Czasami poproszony przyniesie okulary lub lale. Nie bawi sie zabawkami zgodnie z ich przeznaczniem. Lubi zabawki grajace i swiecace. Kiedys uwielbial patrzec na babcie na laptopie (mieszkam w UK, wiec komunikacja z dziadkami odbywa sie przez Skypa), teraz nie zwraca uwagi jak go wolaja i nie usmiecha sie. Nie boi sie obcych i nie rozumie kto to tata czy mama (jak np. zapytam gdzie tata to szuka miedzy zabawkami). Na spacerze nie rozglada sie, nie zwraca uwagi na przejezdzajace samochody.
Nie lubi patrzec w lustro i zawsze odwraca glowe.
Ulubione zabawy to krecenie i przekladanie kabla od komputera i bransoletki. Lubi bawic sie pilkami i krazkami. Inne rzeczy wezmie do reki poobraca i rzuci.Samochody popycha zewnetrzna czescia dloni. Od niedawna zauwazylam  ze wykonuje dziwne ruchy rekami przed oczami w trakcie picia (sam trzyma butelke). Zle trzyma przedmioty i nie trzyma sie hustawki, wozka czy wozka sklepowego. Jak jedzie w foteliku samochodowym to trzyma raczki ugiete jakby byl zestresowany i nie wiedzial co z nimi zrobic. Czesto patrzy w beben wirujacej pralki.
Do tej pory gaworzyl i mowil mama, tata (ale bez zrozumienia),baba, gugu ale teraz tylko wydaje dziwne jakby gardlowe dzwieki. Odkad ma zabki strasznie nimi zgrzyta. Oscar nie kopiuje akcji, nie robi papa,brawo itd. Nie lubi jak biore jego raczki zeby bic nimi brawo, wtedy czesto je wyrywa. Ogolnie nie lubi jak mu sie dotyka raczek i sam czasami dotyka rzeczy jakby sie ich brzydzil (np. piasek)
Ciaza przebiegala dobrze choc mialam bardzo wysokie cisnienie przez caly czas. Oscar urodzil sie w 40 tyg. przez  porod kleszczowy i spedzil 7 dni w inkubatorze ze wzgledu na niski poziom cukru spowodowany lekami ktore dali mi na obnizenie cisnienia. Dostal 10 punktow w skali Apgar.
Blagam o pomoc i rade.
Przerazona mama
Zapisane
Rafi
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #1 : Maja 23, 2017, 10:16:02 »

Witaj Uśmiech
Poczytaj ten wątek, synek jest w podobnym wieku:

http://www.centrummetodykrakowskiej.pl/forum/index.php?topic=2238.0

Ja bym umówiła się na diagnozę do konkretnego ośrodka, w Szkole Krakowskiej jest w Krakowie (sama tam byłam), zadzwoń, umów się, słyszałam że w Anglii też są terapeuci tej metody, zobacz na stronie lub zadzwoń
można też do Synapsis, ale długo się czeka, w ośrodku dostaniesz wytyczne, co nie domaga i co trzeba stymulować, nie trać czasu i bądź dobrej myśli, choć o to drugie trudno, ale warto i powodzenia Uśmiech acha i koniecznie wyłącz radio, telewizor, komputer przy dziecku, nie puszczaj mu bajek ani gier, to bardzo ważne przy tego typu zaburzeniach
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2017, 11:23:58 wysłane przez Rafi » Zapisane
Natalia Antosz
Administrator
Jr. Member
*****
Wiadomości: 74


« Odpowiedz #2 : Czerwca 09, 2017, 03:37:59 »

Szanowna Pani,

opisane przez Panią objawy są niepokojące, dlatego zachęcam do pilnej konsultacji z terapeutą. Terapeutów pracujących Metodą Krakowską® znajdzie Pani na stronie www.szkolakrakowska.pl. Można również umówić się osobiście lub telefonicznie na diagnozę w Centrum Metody Krakowskiej, gdzie dostanie Pani fachowe porady oraz zalecenia do pracy z dzieckiem.

Na początek zachęcam do niezwłocznego wyłączenia stymulacji prawopółkulowej - telewizji, radia, komputera, telefonu itd. Telewizor nie może być również włączony wtedy, kiedy jest zajęty czymś innym, ponieważ to zakłóca odbiór języka mówionego i przeszkadza w komunikacji.
Zachęcam do wprowadzenia programu słuchowego "Słucham i uczę się mówić - "Samogłoski i wykrzyknienia" oraz "Wyrażenia dźwiękonaśladowcze" przez ok. 30 min. dziennie (koniecznie w słuchawkach!) oraz do zapoznania się z publikacją Prof. J. Cieszyńskiej oraz Prof. M. Korendo "Wczesna interwencja terapeutyczna", w której znajdzie Pani odpowiednie ćwiczenia stymulujące rozwój dziecka, które także należy niezwłocznie wprowadzić w życie.

Zachęcam do działania!

Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Zasadni
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!