Wróć do strony głównej.
Kwietnia 18, 2024, 10:44:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Szumiś  (Przeczytany 9024 razy)
monika.mama.jasia
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Kwietnia 19, 2017, 08:46:29 »

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie słynnego ostatnio szumisia. Sama otrzymałam takiego dla swojego syna i biały szum, który się z niego wydobywa zazwyczaj usypia syna. Zaczęłam się jednak zastanawiać czy nie zaburzy mu to rozwoju mowy. W tym momencie ma dopiero miesiąc.
Pozdrawiam,
Monika


miesiąc.
Zapisane
Dorota Nagraba
Newbie
*
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #1 : Kwietnia 20, 2017, 07:00:34 »

Szanowna Pani,
Korzystanie z tego typu urządzeń nie jest i nie powinno stać się sposobem na usypianie dziecka. Warto wypracować rytuały związane z zasypianiem, które pomogą dziecku wyciszyć się przed snem (ważna jest bliskość rodzica, jego dotyk i głos). Dobrze uważnie obserwować własne dziecko i nauczyć się rozpoznawać jego stany emocjonalne (modulacja płaczu zmienia się w zależności od tego czy dziecko jest głodne, zmęczone). Nie można jednoznacznie określić wpływu szumu na rozwój dziecka, ponieważ takie badania na dzieciach nie były przeprowadzane (dotychczasowe badania nad szczurami wskazują, iż długotrwała ekspozycja na biały szum może nie pozostawać bez wpływu na rozwój mowy i słuchu u dzieci).

pozdrawiam serdecznie
Dorota Nagraba
Zapisane
RobertG85
Newbie
*
Wiadomości: 2


WWW
« Odpowiedz #2 : Maja 22, 2017, 08:15:06 »

Dzień dobry,

Korzystamy z Szumisia od pewnego czasu.
Po przeczytaniu tej wiadomości, chcielibyśmy od tego odejść, ale nasz malec... tak jakby uzależnił się od tego rozwiązania. Jak najlepiej doprowadzić go do naturalnego usypiania? Co zrobić?

Pozdrawiam
Zapisane

Dorota Nagraba
Newbie
*
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #3 : Sierpnia 01, 2017, 06:41:40 »

Tak jak napisałam, warto poświęcić czas aby zaobserwować rytm dzienny dziecka (okresy snu i czuwania, nauczyć się rozpoznawać rodzaje płaczu). Rozpoznanie potrzeb dziecka ułatwi Państwu znalezienie sposobu na ukojenie jego płaczu oraz wyciszenie. Bywają sytuacje, że dziecko przez pierwsze miesiące płacze, ważne jest wówczas reagowanie na wysyłane przez nie sygnały (często jest to potrzeba bliskości rodziców, która buduje więź emocjonalną). Warto wprowadzić rytuały związane z zasypianiem, które pomogą dziecku wyciszyć się przed snem.
Nie ma gotowej recepty na bezproblemowe zasypianie, gdyż to co sprawdza się w przypadku jednych dzieci niekoniecznie sprawdzi się w przypadku pozostałych, choćby z racji tego, iż rytm życia każdej rodziny jest inny.

pozdrawiam
Dorota Nagraba

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!